Zespół MUSEION

 

Kolejny zespół, który współtworzył Piotr Sokołowski. Zespół powstał z inicjatywy Bzyka w 1995 r. Najpopularniejszy utwór zespołu "Bez twarzy" znalazł się na składance zatytułowanej Panorama Prog-Rocka (1997) oraz na płycie Polski Art Rock (2000). Zespół wziął udział w licznych festiwalach, a na Przeglądzie Amatorskich Zespołów Muzycznych i Solistów w Proszowicach w 1996r. zajął III miejsce. Pozostałością po zespole jest płyta Museion, nagrana w lipcu 2002 roku w tarnowskim studiu "ziyo", miała swoją premierę w 2004 r.

Zespół TriSam

 

W roku 2015 z inicjatywy Pavła Samokhina powstał projekt łódzko-krakowski TriSam - Nu-Electro-Funk.
 

Skład podstawowy zespołu:

Piotr ”Bzyk” Sokołowski - gitary

Paveł Samokhin – trąbka, wokal

Kuba Matusiak - saksofon, wokal

Zespół Ornette

 

Piotr Bzyk Sokołowski dołączył do zespołu Ornette w roku 2013 i od tamtej pory aktywnie wspiera rozwój artystyczny zespołu i założyciela grupy Grzegorza Ornette Stępień. Wspólnie zagrali wiele koncertów nie tylko w Polsce, również za granicą: Anglia, Irlandia,  Niemcy czy Austria. Zespół Ornette w 2019 roku wystąpił na festiwalu Woodstock. Obecnie trwają prace nad drugą płytą.

 

Skład podstawowy zespołu:

Piotr ”Bzyk” Sokołowski - gitara

Łukasz Marek – bębny

Grzegorz ”Ornette” Stępień - bas, wokal

Grzegorz Babisz - gitara

Zespół Samokhin Band

 

W latach 2009 - 2013 Piotr Sokołowski grał w zespole Samokhin Band, oprócz licznych koncertów w których wziął udział, nagrał z zespołem kilka teledysków teledysków. Warto tu wyróżnić teledysk DODA, ostatnim wspólnym teledyskiem jest KOZAK nakręcony w 2020 roku.

Zespół Totentanz

 

W roku 2011 Piotr Sokołowski dołączył do zespołu Totentanz, oprócz licznych koncertów w których wziął udział, nagrał z zespołem teledysk do utworu Lawendowe pole.

Zespół ZIYO

 

Zespół utworzony w 1986 roku przez Jerzego Durała do którego dołączył w 2000 roku Piotr Sokołowski. Wspólnie nagrali trzy krążki: Exlibris - Magiczne numery 1986-2000, Popburger, Puzzle

źródło: http://www.kultura.tarnow.pl/tarnowscy-artysci/muzycy/ziyo/

Zespół BZYKoLOGY

 

Po zdobyciu bogatego doświadczenia współtworzenia muzyki z innymi wykonawcami przyszedł czas na solowy album Piotra Sokołowskiego. Pierwsza płyta miała swoją premierę w 2011 roku i zawierała 11 autorskich utworów.
Już 25/03/2023 odbędzie się premiera drugiego krążka, który również jest w pełni autorskim projektem samego Bzyka.


Skład podstawowy zespołu:

Piotr ”Bzyk” Sokołowski - gitary

Łukasz Marek – bębny

Grzegorz ”Ornette” Stępień - bas

Przemek Wątorek - śpiew

Zespół REVOLUCJA

 

W latach 2009-2013 Piotr Sokołowski współtworzył muzykę z Jackiem Dewódzkim i zespołem Revolucja. Owocem ich współpracy były dwa krążki. Płyta II miała swoją premierę w 2005 roku, natomiast płyta Radio Revolucja miała swoją premierę w 2010 r.

  1. pl
  2. en

Piotr "BZYK" Sokołowski

BZYKoLOGY

MUZYKA

© 2024 Piotr Sokołowski
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie zabronione