Krakowski kompozytor, aranżer, gitarzysta, muzyk sesyjny, realizator dźwięku i nauczyciel w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa. Członek Stowarzyszenia Autorów ZAIKS oraz STOART.

Współpracował z wieloma wybitnymi muzykami w całym kraju. Wśród najbardziej znanych wyróżnić należy: Ziyo, Totentanz, Renata Przemyk, Jacek Dewódzki & Revolucja, Krzysztof Kilianski, KSU, Krzysztof Zalewski, Ornette, czy Samokhin Band, Ich Troje. Związany również z tak zwaną Bohemą Krakowską. Twórca Tribute to Michael Jackson w słynnym Lizard King.

Od niespełna 10 lat dzieli się swoim doświadczeniem i umiejętnościami z uczniami MCDiS u w Niepołomicach. Ma za sobą występy w Eurowizji czy na festiwalu Woodstock. Oprócz tworzenia własnej rockowej muzyki wspiera wiedzą i talentem wielu różnych muzyków. Wraz z Pavłem Samokhin i Kubą Matusiak współtworzy projekt TriSam. Wraz z Grzegorzem Ornettem Stępień, Łukaszem Markiem oraz Grzegorzem Babiszem współtworzy zespół Ornette.

Rok 2011 był dla niego bardzo pracowity, wówczas to odbyła się premiera jego pierwszej płyty "Bzykology", ilość koncertów związanych z promocją krążka sprawiła, że utrwalił się podstawowy skład zespołu. Zespół został nazwany BZYKoLOGY. Po długiej przerwie wywołanej brakiem czasu i udziałem Bzyka w innych formacjach przyszedł czas na powrót.

Rok 2021 zapowiada się iście ciekawie, gdyż pojawi się długo oczekiwana druga w pełni autorska płyta.

Szczegóły wkrótce.

Piotr BZYK Sokołowski

Bzykology - gitarowa magia dźwięku!
 
Projekt BZYKoLOGY to instrumentalno - wokalna muzyka gitarowa. Autorem i pomysłodawca tej niezwyklej, ekspresyjnej muzycznej koncepcji jest Piotr”Bzyk”Sokolowski. Jego kolejna – tym razem w pełni autorska płyta „Bzykology”, na której Piotr Sokołowski pokazał pełnie swojego genialnego warsztatu ale także zachwycił magią kompozycji, wyjątkowym, refleksyjnym spojrzeniem na świat i kondycje w nim współczesnego człowieka.
Świat – malowany dzwiękami gitary!
 
Początkowo projekt ( sensu stricte ) przewidziany jako bardzo eksperymentalny z otwartą formułą co do biorących w nim udział muzyków, z czasem samoistnie przekształcił się w trwały twór muzyczny z wyselekcjonowanym składem. Obecnie możemy już raczej mówić o zespole BZYKoLOGY, który zaczął żyć własnym życiem.
 
 
Podstawowi członkowie BZYKoLOGY to:
Piotr”Bzyk”Sokolowski - gitary
Łukasz Marek - bębny
Grzegorz”Ornette”Stępień - bas
Przemek Wątorek - śpiew
 
 
Bzykology współpracowało:
 
Michał Matragon Worgacz - śpiew
Marek Motyl Motylski - perkusja
Paweł Samokhin - trąbka
Jacek Bielecki - bas
Sławek Puka - perkusja
Adam Brzęczyk - perkusja
Sławek Kokosza - klawisz
Rafał Guzik - klawisz
  1. pl
  2. en

Piotr "BZYK" Sokołowski

BZYKoLOGY

ZESPÓŁ

© 2024 Piotr Sokołowski
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie zabronione